Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu akşam saat kaçta başlıyor? Bakanlık genelgesi ile 28-29 Kasım sokağa çıkma yasağı saatleri

Sokağa çıkma yasağı hakkında son dakika haberinin detayları geliyor. Hafta sonunun gelmesiyle beraber milyonlarca vatandaş yayımlanan sokağa çıkma yasağı genelgesinde yer alan saatleri araştırmaya başladı. Cumartesi ve Pazar gününü kapsayacak olan kısıtla
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu akşam saat kaçta başlıyor? Bakanlık genelgesi ile 28-29 Kasım sokağa çıkma yasağı saatleri

Son dakika haberler… Sokağa çıkma yasağı saatleri bugün sabah saatlerinden itibaren milyonlarca vatandaşın araştırma konusu haline geldi. Cumartesi ve Pazar günü belirlenen saatlerde gerçekleşecek olan kısıtlama konusunda halen birçok vatandaşta kafa karışıklığı bulunurken İçişleri Bakanlığı genelgesi üzerinden kısıtlamanın tüm detaylarına yer verilmişti. Ülkemizde vaka artışları nedeniyle peş peşe yeni tedbir kararlarının verildiği biliniyor. Peki, 28-29 Kasım Hafta sonu sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlayacak ve bitecek? Şuan sokağa çıkma yasağı var mı? İşte son dakika haberinin detayları…

BUGÜN HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK? SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ…

Cumartesi gününe gelinmesiyle beraber tüm Türkiye geçtiğimiz hafta aylar sonra ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağı saatlerini araştırmaya başladı. Kısıtlama kararı gerçekleşen kabine toplantısı sonrası ülkemizde çok ciddi bir yükselme halinin içerisinde olduğu vakalar nedeniyle verilmiş ve İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile 81 ili kapsamaktaydı…

İşte kısıtlamanın uygulanacağı o saat ve genelge detayları;

Son dakika haberi: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yeni tedbir kararları genelgesi ile 28-29 Kasım 2020 Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

 

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GÜNLERİ NASIL?

 genelgesinde yer alan bilgiler şöyle;

Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda 28 Kasım Cumartesi günü saat 20:00'den 29 Kasım Pazar günü saat 10:00'a kadar ve 29 Kasım Pazar günü saat 20:00'den 30 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir.

15 GÜNLÜK KISITLAMA GELECEK Mİ?

15 Gün sürecek kısıtlamanın uygulanacağı iddiası ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor ancak;

Bakan Koca, "Bu önlemler işe yaramaz ise hala tedbirlere uymakta sıkıntı çıkaran olur ise ve sayılar beklediğimiz, dilediğimiz oranda düşmez ise emin olun daha zorlayıcı kısıtlamalar da getireceğiz. Tam kapanma mı olur, şehirlerarası seyahat kısıtlaması mı olur, gece sokağa çıkma yasağı mı olur, buna karar veririz. Ama her şey sayılara bağlı. Düşerse yasaklar azalır. Düşmezse artar" dedi.

Son dakika haberi: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yeni tedbir kararları genelgesi ile 28-29 Kasım 2020 Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

SON DAKİKA! Kimler saat kaçta sokağa çıkabilecek? İşte Koronavirüs kısıtlamalarının tüm detayları... | Video

Genelgede yer alan diğer detaylar şöyle;

 • Alışveriş merkezi, market, berber, kuaför ve güzellik merkezleri sadece saat 10:00 ile 20:00 arasında vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.
 • Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ile 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel al hizmeti verecek şekilde açık olabilecektir. Restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00'den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecektir.
 • İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurullarınca tek tek belirlenmek ve yerleşim sahasında bulunmamak kaydıyla şehirlerarası karayolları kenarında bulunan ve şehirlerarası toplu ulaşım veya lojistik amaçlı araçlara hizmet veren dinleme tesislerinde yer alan yeme içme yerleri kısıtlamalardan istisna tutulacaktır.
 
 

Son dakika haberi: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yeni tedbir kararları genelgesi ile 28-29 Kasım 2020 Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

 • 31.12.2020 tarihine kadar sinema salonlarının; yeni bir karar alınıncaya kadar ise kahvehane, kıraathane, kır bahçesi, internet kafe/salonu, elektronik oyun salonları, bilardo salonları, lokaller ve çay bahçeleri ile halı sahaların faaliyetleri durdurulacaktır. Daha önce faaliyetleri durdurulan nargile salonları ile ilgili uygulamanın aynen devamı sağlanacaktır.
 • Tüm illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız gün içerisinde 10:00 ile 13:00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlarımız (01.01.2001 tarihi ve sonrasında doğanlar) ise gün içerisinde 13:00 ile 16:00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup (işyerleri ile illiyetlerini gösteren çalışma/SGK kaydı vb. belgeyi ibraz eden çalışanlar hariç), bu saatler dışında ise belirtilen yaş gruplarındaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacaktır.


Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla;

AÇIK OLACAK İŞ YERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

 • İlaç, tıbbi cihaz, tıbbi maske ve dezenfektan üretimi, nakliyesi ve satışına ilişkin faaliyetleri yürüten iş yerleri,
 • Kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları, eczaneler, veteriner klinikleri ve hayvan hastaneleri,
 • Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, Acil Çağrı Merkezleri, AFAD Birimleri afetle ilgili çalışma yürüten kurum/kuruluşlar, Vefa Sosyal Destek Birimleri, Göç İdaresi, PTT vb.),
 • Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet yürüten büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi),
 • Yurt içi ve dışı taşımacılık (ihracat/ithalat/transit geçişler dâhil) ve lojistiğini yapan firmalar

Son dakika haberi: Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Yeni tedbir kararları genelgesi ile 28-29 Kasım 2020 Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

 • Oteller ve konaklama yerleri,
 • Sağlık hizmetlerinin kapasitesini arttırmaya yönelik acil inşaat, donanım vb. faaliyetleri yürüten işletme/firmalar,
 • Hayvan barınakları, hayvan çiftlikleri ve hayvan bakım merkezleri,
 • Üretim ve imalat tesisleri,
 • Gazete, radyo ve televizyon kuruluşları, gazete basım matbaaları ve gazete dağıtıcıları,
 • Valilikler/Kaymakamlıklar tarafından yerleşim merkezleri için her 50.000 nüfusa bir adet ve il sınırları içinden geçen şehirlerarası karayolu ve varsa otoyol üzerinde her 50 km için bir adet olmak üzere belirlenecek sayıda akaryakıt istasyonu ve lastik tamircisi (Bu madde kapsamında açık olacak akaryakıt istasyonları ile lastik tamircileri kura yöntemi ile belirlenecektir),
 • Sebze/meyve toptancı halleri,

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!